Niezalogowany


HISTORIA

Pomysł konkursu matematyczno-informatycznego KOALA pochodzi od Pawła Perekietki, absolwenta informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Ucząc w V Liceum Ogólnokształcym im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu, równolegle matematyki i informatyki, zaobserwował, że wśród bogatej oferty konkursów matematycznych i informatycznych brakowało w Polsce takiego, który miałby za cel popularyzowac matematykę „komputerową”. Jedynym wyjątkiem była Olimpiada Informatyczna, która jednak jest konkursem elitarnym i wymaga umiejętnosci programowania.

Pojawiła się myśl: „Dobrze byłoby dać szansę utalentowanym uczniom i uczennicom gimnazjów na poznanie ciekawych zadan wymagających takiego sposobu myślenia, jaki określa się przymiotnikami: kombinatoryczne, algorytmiczne i logiczne. Aby konkurs nie był tylko rywalizacją dla samotników warto konkurs uczynić drużynowym, aby uczyć współpracy, precyzyjnego wyrażania myśli i współodpowiedzialności. Wzorem był konkurs meczów matematycznych.”

Tak w 2014 roku narodził się drużynowy konkurs z pogranicza matematyki i informatyki.
Pomysł spotkał się z żywym zainteresowaniem pani Barbary Płotkowiak, dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego. Do zespołu organizacyjnego dołączyli Agnieszka Kukla i Przemysław Pela, wówczas studenci matematyki, Magdalena Grudniak, nauczycielka V LO oraz później nauczyciele akademiccy poznańskich uczelni.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze.
Bez nich strona nie będzie działała poprawnie. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.