Start  Cel/Regulamin  Aktualności  Zadania  Historia  KOALicjA  Darowizny

  • 9.06.2022 na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbył się mecz Wielkopolska-Dolny Śląsk. Mecz należał do najbardziej zaciętych w historii KOALI i trwał 3,5 h. Wygrała drużyna Dolnego Śląska. Gratulujemy obu drużynom dzielności i ciekawych rozwiązań.

      
  • 1.04 w V Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu odbył się finał konkursu w kategorii szkół podstawowych.

      

    Zwyciężyła drużyna BIG brains ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. W. Łokietka w Poznaniu.
    Drugie miejsce zdobyła drużyna Matfanatycy ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu.
    Na trzecim miejscu podium znalazła się drużyna BNO z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Biedrusku.

    11.04 na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbył się finał konkursu w kategorii szkół ponadpodstawowych.

      

    Zwyciężyła drużyna PKiKZG lo38 z XXXVIII Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Poznaniu.
    Drugie miejsce zdobyła drużyna DROP_TABLE_zespoly z II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.
    Na trzecim miejscu podium znalazła się drużyna W Warszawie -23 z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

    Serdecznie gratulujemy!

  • Do udziału w finałach IX edycji konkursu KOALA zostaną zaproszone następujące drużyny:
    * w kategorii szkół podstawowych:
      BIG brains ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. W. Łokietka w Poznaniu,
      Matfanatycy ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu,
      BNO z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Biedrusku.
    * w kategorii szkół ponadpodstawowych:
      W Warszawie -23 z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
      PKiKZG lo38 z XXXVIII Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego nr 38 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Poznaniu,
      DROP_TABLE_zespoly z II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

    Serdecznie gratulujemy!

    Terminy zawodów finałowych będą uzgodnione z opiekunami drużyn.

    Szczegółowe informacje na temat wyników II etapu konkursu zostały wysłane na adresy mailowe.

  • Wyniki rywalizacji w wersji programistycznej konkursu można zobaczyć: tutaj.
    W zestawieniu drużyn ze szkół ponadpodstawowych nie uwzględniono drużyn, które zdobyły mniej niż 3 punkty.
    W zestawieniu drużyn ze szkół podstawowych nie uwzględniono drużyn, które nie zdobyły punktów.

    Dziękujemy za udział w konkursie.
    Szczególne gratulacje należą się drużynom, które zdobyły po 6 punktów.


  • Zawody II etapu konkursu odbyły się 7 stycznia 2022 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

  • Drużyny ze szkół podstawowych zakwalifikowane do II etapu konkursu to:
     BNO z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Biedrusku
     Nieobliczalne ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie
     Długopisy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy
     BIG brains ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. W. Łokietka w Poznaniu
     RYCERZE LOGIKI zw Szkoły Podstawowej nr 54 im. J. Kasprowicza w Poznaniu
     Matfanatycy oraz ZKM ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu

    Drużyny ze szkół ponadpodstawowych zakwalifikowane do II etapu konkursu to:
     Niewymierni z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach
     amazon prime z Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Wybickiego w Śremie
     pierwiastek z -1 z Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów im. św. J. Kalasancjusza w Poznaniu
     DROP_TABLE_zespoly z II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu
     Fallen Angles, Infinity, W Warszawie -23 oraz Wombaty z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
     PKiKZG lo38 z XXXVIII Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego nr 38 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Poznaniu

  • W dniu 21 grudnia na spotkaniu podsumowującym I etap konkursu organizatorzy podęli decyzje następujace:
    (1) Żadne z odwołań przesłanych przez drużyny po ogłoszeniu wyników III serii nie zostało rozpatrzone pozytywnie.
    Wyniki ogłoszone w piątek 17 grudnia są więc wynikami ostatecznymi.
    (2) Ustalono następujące progi punktowe awansu do zawodów półfinałowych: 5 punktów (dla szkół podstawowych) oraz 10 punktów (dla szkół ponadpodstawowych).

  • Rankingi po korekcie można zobaczyć tutaj: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe
    Korekta to efekt decyzji organizatorów, że uznane będą odpowiedzi do zadania 7 z II serii, które okazały się poprawne przy innej interpretacji treści zadania.
    Uznaliśmy, że przyjęcie takiej interpetacji było możliwe ze względu na brak precyzji w przedstawieniu poprawnych sposobów przeciągania taśmy między drzewami.

  • Publikujemy rankingi drużyn po sprawdzeniu odpowiedzi do zadań III serii: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe

    W rankingu nie są podane pełne nazwy tych drużyn, które nie przesłały wymaganych zgód RODO. W zestawieniu podano tylko pierwszy znak i ostatni znak z nazw takich drużyn.

    Uwaga: Odwołania od wyników II serii będą rozpatrzone w sobotę 18.12.
    Jeśli będzie taka potrzeba, to będzie opublikowana korekta rankingów.

  • Oto poprawne odpowiedzi do zadań III serii:
    9.
    SP:
    a) rycerz (niewinny), łotr (winny lub niewinny), człowiek (winny lub niewinny)
    b) rycerz (niewinny lub winny), łotr (winny), człowiek (winny lub niewinny)
    PP:
    a) rycerz (niewinny), człowiek (niewinny)
    b) rycerz (niewinny), łotr (niewinny), człowiek (niewinny)

    10.
    SP: 19
    PP: 32

    11.
    SP: 2
    PP: 8

    12.
    SP i PP: 6

    Ewentualne odwołania od wyników przyjmujemy do 20.12 (poniedziałek).

  • Odpowiedzi do zadań III serii prosimy przesyłać poprzez odpowiedni formularz: szkoły podstawowe albo szkoły ponadpodstawowe
    Na odpowiedzi czekamy do 16 grudnia (czwartek) do godziny 23:59.


  • Rankingi po korekcie można zobaczyć tutaj: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe
    Korekta to efekt decyzji organizatorów, że uznane będą poprawne odpowiedzi do zadań I serii, które do 2 grudnia (godz. 23:59) zostały wysłane w treści maila do organizatorów, a przez formularz odpowiedzi zostały wysłane już po upływie terminu.

  • Rankingi drużyn po sprawdzeniu odpowiedzi do zadań II serii można już zobaczyć: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe

    W rankingu uwzględniliśmy wyłącznie drużyny, które przesłały odpowiedzi zgodnie z instrukcją (poprzez formularz) w terminie, tj. do 9 grudnia do godziny 23:59.
    W rankingu nie są podane pełne nazwy tych drużyn, które nie przesłały wymaganych zgód RODO. W zestawieniu podano tylko pierwszy znak i ostatni znak z nazw takich drużyn.

    Uwaga: Odwołania od wyników I serii będą rozpatrzone w poniedziałek 13.12.
    Jeśli będzie taka potrzeba, to we wtorek będzie opublikowana korekta rankingów.

  • Oto poprawne odpowiedzi do zadań II serii:
    5. 3
    6. SP: 2, PP: 8
    7. SP: 10, PP: 10
    8. SP: 144, PP: 6 220 800
    Ewentualne odwołania od wyników przyjmujemy do 14.12 (wtorek).

  • Odpowiedzi do zadań II serii prosimy przesyłać poprzez odpowiedni formularz: szkoły podstawowe albo szkoły ponadpodstawowe
    Na odpowiedzi czekamy do 9 grudnia (czwartek) do godziny 23:59.


  • Oto poprawne odpowiedzi do zadań I serii:
    1. Colin
    2. SP: 2, PP: 3
    3. SP: 4, PP: 189
    4. SP: 31, PP: 2071
    Ewentualne odwołania od wyników przyjmujemy do 11.12 (sobota).

  • Rankingi drużyn po sprawdzeniu odpowiedzi do zadań I serii można już zobaczyć: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe
    Uwaga: Kreska - (dywiz) w polu oceny zadania oznacza, że drużyna nie przysłała odpowiedzi do danego zadania.

    W rankingu uwzględniliśmy wyłącznie drużyny, które przesłały odpowiedzi zgodnie z instrukcją (poprzez formularz) w terminie, tj. do 2 grudnia do godziny 23:59.
    W rankingu nie są podane pełne nazwy tych drużyn, które nie przesłały wymaganych zgód RODO. W zestawieniu podano tylko pierwszą literę i ostatnią literę nazw takich drużyn.

    Uwaga:Rozwiązania zadań programistycznych będą sprawdzane po zakończeniu I etapu konkursu.

  • Na adresy kapiatnów drużyn przesłaliśmy uwagę (doprecyzowanie) do zadania 6. Ciasteczka.

  • Na odpowiedzi do zadań I serii czekamy do 2 grudnia (czwartek) do godziny 23:59.

    W dniu 30 listopada (wtorek) na adresy mailowe kapitanów drużyn dostarczono instrukcję wysyłania odpowiedzi do zadań I serii.
    Jeśli nie widzicie takiej instrukcji wśród wiadomości, to sprawdźcie folder SPAM.

  • Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 1 grudnia (środa) do godziny 23:59.
    W kategorii szkół podstawowych zgłoszonych drużyn jest 23.
    W kategorii szkół ponadpodstawowych zgłoszonych drużyn jest 60.

  • W dniu 25 listopada rozpoczął się pierwszy etap IX edycji naszego konkursu. Potrwa do 16 grudnia 2021 r.
    Zestawy zadań konkursowych zostały opublikowane w dziale Zadania.

  • Drugi etap konkursu odbędzie się 7 stycznia (piątek) 2022 r. na WMI UAM.

Zanim staniesz się zbyt oczarowany ślicznymi gadżetami i hipnotyzującymi obrazami wideo, pozwól, że przypomnę Ci, że informacja to nie wiedza, wiedza to nie mądrość a mądrość to nie przewidywanie. Każda wyrasta z kolejnej a potrzebujemy ich wszystkich

Arthur C. Clarke

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze.
Bez nich strona nie będzie działała poprawnie. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.